Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

 

سرخط خبر ها

.

اخبار

عملكرد گمرك خرمشهر پس از اجراي سامانه اظهار از راه دور اعلام شد

عملكرد گمرك خرمشهر پس از اجراي سامانه اظهار از راه دور اعلام شد روش پرداخت حقوق و سود بازرگاني از طريق سامانه اظهار از راه دور در گمرك خرمشهر گمرك خرمشهر پس از اجراي موفقيت آميز سامانه اظهار از راه دور به كمك دفتر فن آوري اطلاعات و ارتباطات در اين گمرك گزارش داد: كليه پرداخت‌ها در گمرك خرمشهر با استفاده از سامانه جديد اظهار از راه دور و به كمك شناسه پرداخت انجام مي‌شود.

افخمی: حذف ثبت سفارش؛ اقدامی قطعی و ضروری اما تدریجی

اولین گام؛ حذف حضور فیزیکی متقاضیان برای ثبت سفارش     
افخمی: حذف ثبت سفارش؛ اقدامی قطعی و ضروری اما تدریجی

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه موضوع ثبت سفارش اقدامی غيرضروری است که فقط در ایران انجام می‌شود و به دليل اتلاف زمان و سرمايه در روند اجراي آن، سيستم بازرگاني هيچ کشوري از آن استقبال نمي‌کند، از حذف تدریجی ثبت سفارش از فرایند واردات کالا در وزارت صنعت و تجارت خبر داد.

دستورالعمل گمرك براي ارائه تسهيلات ترانزيتي براساس سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي

1393/3/20 سه شنبه از سوي رئيس كل گمرك ايران ابلاغ شد دستورالعمل گمرك براي ارائه تسهيلات ترانزيتي براساس سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي دستورالعمل گمرك براي ارائه تسهيلات ترانزيت خارجي و داخلي براساس سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي از سوي دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران به گمركات سراسر كشور ابلاغ شد.

دولت برای صادرات پتروشیمی عوارض وضع نمی‌کند/ اگر کمبود داریم باید واردات کنیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه، دولت به منظور تنظیم بازار نیز، صادرات کالایی را ممنوع اعلام نمی‌کند، گفت: دولت بنا ندارد برای صادرات پتروشیمی عوارض وضع کند و اگر کمبودی در بازار وجود دارد، باید واردات صورت گیرد.

حذف مجوز موردی از صادرات ماشین‌آلات مستعمل وارداتی با عمر بالای 10 سال....17/03/1393

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران، از حذف مجوز موردی در صادرات ماشین‌آلات مستعمل وارداتی با عمر بالای 10 سال و دارای مدرک ورود خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سیدعباس حسینی در نامه‌ای به گمرک اعلام کرد: صادرات ماشین‌آلات مستعمل وارداتی با عمر بالای 10 سال و دارای مدرک ورود، نیاز به اخذ مجوز از این دفتر را ندارد و صدور آنها با رعایت سایر مقررات بلامانع است.

این تصمیم در راستای تسهیل صادرات، جایگزینی ماشین‌آلات خط تولید جدید و با تکنولوژی بالا و جلوگیری از اتلاف وقت صادرکنندگان اتخاذ شده است.

مأخذ : روابط عمومی و امور بین الملل

تعيين كشكيك و شيفت هاي كاري براي ارائه خدمات به صادركنندگان

بسمه تعالي
41104/103
ناظر ين / مديران كل / مديران محترم گمركات اجرايي مستقل

باسلام و احترام
با عنايت به ضرورت ارائه خدمات به صادركنندگان و الويت در انجام تشريفات كالاهاي صادراتي و به منظور جلوگيري از توقف محموله هاي صادراتي در مرزهاي خروج و باتوجه به تاكيد بر موضوع مطروحه در بيانيه پاياني سمينار مديران (در تاريخ 31/2/93) مجددا تاكيد ميگردد جهت ارائه خدمات به صادركنندگان و خروج محموله هاي صادراتي در اسرع وقت ترتيبي اتخاذ گردد كه تشريفات صدور محموله هاي مزبور( بويژه كالاهاي سريع الفساد ) بدون وقفه و در زمان تعطيلات ، با تعيين كشيك و يا شيفت هاي كاري انجام و نسبت به خروج آن با رعايت مقررات و ضوابط مربوطه اقدام نمايند.

حسن عليدوستي
مدير كل دفترصادرات

حق العمل كاران گمركي در مورد عملكرد گمرك در دولت يازدهم چه مي گويند؟

گمرك زير ذره بين خدمت گيرندگان
حق العمل كاران گمركي در مورد عملكرد گمرك در دولت يازدهم چه مي گويند؟
بخش نخست گزارش ميداني ازعملكرد گمرك شهيد رجايي بندرعباس با عنوان « از اصلاح سيستم ها و روش ها تا حل مشكلات مردم در اتاق شيشه اي بزرگترين گمرك كشور » قبلا منتشر شد. اينك بخش دوم اين گزارش كه گفت وگويي با اعضاي هيات رئيسه اتحاديه كارگزاران گمرك بندرعباس است از نظر مخاطبان گرامي مي گذرد.

مجوز قبلي وزارت جهاد كشاورزي براي واردات كنجاله سويا و ذرت حذف شد

تسهيلات ويژه گمركي براي دو كالاي اساسي
مجوز قبلي وزارت جهاد كشاورزي براي واردات كنجاله سويا و ذرت حذف شد
گمرك جمهوري اسلامي ايران براي ارايه تسهيلات بيشتر و كاهش هزينه هاي گمركي ، تسهيلات ويژه به دو كالاي اساسي اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران،بر اساس اين تسهيلات، كنجاله سويا ذيل رديف تعرفه اي 23040000 و ساير كنجاله ها ذيل رديف تعرفه 2306 و ذرت ذيل رديف تعرفه 1005 به استثناء ذرت بذري نياز به اخذ مجوز قبلي وزارت جهاد كشاورزي در سال 1393 ندارد .
بنابراين گزارش ،اين بخشنامه مشروط به رعايت ضوابط قرنطينه اي و بهداشتي و اينكه پهلوگيري كشتي و يا اعلاميه ورود وسيله حمل كالاي مذكور حداكثر تا تاريخ 31/6/93 و يا پس از تاريخ 1/11/93 در بنادرو يا مبادي ورودي رسمي كشور ثبت و انجام شده است ، مي شود.

بخشنامه گمرك در خصوص مدت قابل قبول ثبت سفارش خودروهاي وارداتي بر اساس نشان تجاري

بسمه تعالي


25831/23529/103/2537/73/57
16/02/1393

كليه گمركات كشور

باسلام و احترام
پيرو بخشنامه شماره 4058/91/252179/103/2537/73/6 مورخ 16/1/91 و با عنايت به اينكه در بند (2) مصوبه شماره 247297/ت47722هـ مورخ 15/12/90 هيئت محترم وزيران منضم به بخشنامه فوق الاشاره مفاد ماده (11) آئين نامه ضوابط فني واردات خودرو بشرح ذيل اصلاح و جايگزين گرديده است :

واردات خودرو تبعیضی و انحصاری نیست/ امکان واردات خودرو برای همه

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با رد وجود انحصار برای واردات خودرو گفت: همه افرادی که کارت بازرگانی دارند، می‌توانند برای واردات خودرو اقدام کنند و انحصار و تبعیضی در این زمینه نداریم.
 
سیدعباس حسینی در پاسخ به اینکه چه تدبیری برای شکستن انحصار واردات خودرو که گفته شده در دست عده‌ای خاص است، اندیشیده‌اید با رد این موضوع گفت: هیچ محدودیتی برای خودروهایی که شرایط لازم را برای ورود به کشور داشته باشند، نداریم.

وی در پاسخ به اینکه منظور از این شرایط چیست گفت: خودروهایی که نمایندگی آنها در کشور موجود بوده و گواهی استاندارد و محیط زیست داشته باشند می‌توانند وارد شوند.

به گفته حسینی امکان ثبت سفارش از طریق سایت سازمان توسعه تجارت برای تمام افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند وجود دارد و هیچ محدودیتی مانند گذشته برای واردات خودرو نیست و می‌توان گفت هیچ انحصار و تبعیضی برای هیچ کالایی از جمله خودرو نداریم.

مأخذ: خبرگزاری فارس

زیر مجموعه ها

ورود کاربران

کاربران آنلاین

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم