Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

 

مقاله ها

اخبار

عملكرد گمرك خرمشهر پس از اجراي سامانه اظهار از راه دور اعلام شد

عملكرد گمرك خرمشهر پس از اجراي سامانه اظهار از راه دور اعلام شد روش پرداخت حقوق و سود بازرگاني از طريق سامانه اظهار از راه دور در گمرك خرمشهر گمرك خرمشهر پس از اجراي موفقيت آميز سامانه اظهار از راه دور به كمك دفتر فن آوري اطلاعات و ارتباطات در اين گمرك گزارش داد: كليه پرداخت‌ها در گمرك خرمشهر با استفاده از سامانه جديد اظهار از راه دور و به كمك شناسه پرداخت انجام مي‌شود.

افخمی: حذف ثبت سفارش؛ اقدامی قطعی و ضروری اما تدریجی

اولین گام؛ حذف حضور فیزیکی متقاضیان برای ثبت سفارش     
افخمی: حذف ثبت سفارش؛ اقدامی قطعی و ضروری اما تدریجی

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه موضوع ثبت سفارش اقدامی غيرضروری است که فقط در ایران انجام می‌شود و به دليل اتلاف زمان و سرمايه در روند اجراي آن، سيستم بازرگاني هيچ کشوري از آن استقبال نمي‌کند، از حذف تدریجی ثبت سفارش از فرایند واردات کالا در وزارت صنعت و تجارت خبر داد.

دولت برای صادرات پتروشیمی عوارض وضع نمی‌کند/ اگر کمبود داریم باید واردات کنیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه، دولت به منظور تنظیم بازار نیز، صادرات کالایی را ممنوع اعلام نمی‌کند، گفت: دولت بنا ندارد برای صادرات پتروشیمی عوارض وضع کند و اگر کمبودی در بازار وجود دارد، باید واردات صورت گیرد.

دستورالعمل گمرك براي ارائه تسهيلات ترانزيتي براساس سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي

1393/3/20 سه شنبه از سوي رئيس كل گمرك ايران ابلاغ شد دستورالعمل گمرك براي ارائه تسهيلات ترانزيتي براساس سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي دستورالعمل گمرك براي ارائه تسهيلات ترانزيت خارجي و داخلي براساس سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي از سوي دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران به گمركات سراسر كشور ابلاغ شد.

حذف مجوز موردی از صادرات ماشین‌آلات مستعمل وارداتی با عمر بالای 10 سال....17/03/1393

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران، از حذف مجوز موردی در صادرات ماشین‌آلات مستعمل وارداتی با عمر بالای 10 سال و دارای مدرک ورود خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سیدعباس حسینی در نامه‌ای به گمرک اعلام کرد: صادرات ماشین‌آلات مستعمل وارداتی با عمر بالای 10 سال و دارای مدرک ورود، نیاز به اخذ مجوز از این دفتر را ندارد و صدور آنها با رعایت سایر مقررات بلامانع است.

این تصمیم در راستای تسهیل صادرات، جایگزینی ماشین‌آلات خط تولید جدید و با تکنولوژی بالا و جلوگیری از اتلاف وقت صادرکنندگان اتخاذ شده است.

مأخذ : روابط عمومی و امور بین الملل

زیر مجموعه ها

Skype

My status

ورود کاربران