Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

 

مقاله ها

اخبار

واردات جرثقيل 25 تن وبالاتر دوكابين وتك كابين با شاسي دو محوره

بسمه تعالي


55235/93/51774/42135/113/73/139
01/04/1393

ناظرمحترم گمركات استان ..../مديركل محترم گمرك ......

باسلام و احترام
پيرو بخشنامه شماره 46003/93/42135/113/73 مورخ 18/3/93 به پيوست تصوير نامه شماره 14942/210/93 مورخ 25/3/93 اداره كل مقررات صادرات و واردات ارسال و اعلام ميدارد؛ حسب تصميم متخذه در جلسه 20/3/93 كميسيون ماده يك آئين نامه اجرايي مقررات صادرات و واردات و با توجه به بند (3) ماده (42) آئين نامه اجرايي مذكور، واردات جرثقيل 25 تن و بالاتر دوكابين و تك كابين با شاسي دو محوره با رعايت ضوابط ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت و ساير مقررات و همچنين ارائه مجوزهاي قانوني ذيربط صرفاً به لحاظ مستعمل بودن بلامانع ميباشد. بديهي است ورود و ترخيص كالاهاي مستعمل از طريق بازارچه هاي مرزي مقدور نمي باشد و اقلام مشمول قانون خودرو از شمول اين موافقت كلي خارج ميباشد، ضمناً ورود كالاي مستعمل كه داراي موافقت كلي مي باشند صرفاً با ارز متقاضي امكان پذير است. دستور فرمائيد با رعايت كامل مقررات اقدام لازم معمول گردد.
فرود عسگري
مدير كل مركز واردات وامور مناطق آزاد وويژه

معافيت از دريافت مجوز راه وشهرسازي و 10 عوارض ناوگان خارجي

بسمه تعالي

53582/93/51144/113/73/138
28/03/1393

ناظرين محترم گمركات
مديران كل و مديران محترم گمركات اجرايي

باسلام و احترام
به پيوست تصوير نامه شماره 2/75/31253 مورخ 21/3/93 مديركل محترم امور مالي و منابع سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ارسال و اعلام ميدارد كليه كالاهاي وارداتي كه توسط راه آهن جمهوري اسلامي ايران از مبادي اوليه به نقاط داخل كشور حمل ميشوند از دريافت مجوز از وزارت راه و شهرسازي و نيز پرداخت 10 عوارض ناوگان خارجي معاف مي باشند. خواهشمند است دستور فرمائيد مراتب به واحدها و گمركات زيرمجموعه نيز ابلاغ و بر حسن اجراي آن نظارت لازم را معمول نمائيد.
فرود عسگري
مدير كل مركز واردات وامور مناطق آزاد و ويژه

نحوه پذيرش ارزش صادراتي كالاها

ناظرين/ مديران كل / مديران محترم گمركات اجرائي

با سلام و احترام
به منظور تسهيل و روانسازي در امرصادرات و به استناد ماده 16 قانون امور گمركي و همچنين تبصره( 2 )ماده 22 آئين نامه اجرايي آن، خواهشمند است دستور فرمائيد ارزش اظهاري صادركنندگان مندرج در اظهارنامه هاي صادراتي را با رعايت مقررات مورد پذيرش قرار دهند، ضمناً ارزش پايه هاي صادراتي آن دسته از كالا هاي صدوري مشمول استفاده از تسهيلات : از قبيل جوايز صادراتي و ساير امتيازات ، استرداد حقوق ورودي مواد اوليه و اقلام بكار رفته در توليد كالاي صادراتي و يا مستند به تسويه پروانه ورود موقت قرار مي گيرند و كالاهاي مشمول عوارض صادراتي و همچنين كالاهاي صادراتي كه در توليد آنها از مواد و اقلام يارانه استفاده شده باشد از اين امر مستثني بوده در اين صورت ارزشگذاري وفق ضوابط مندرج در قانون امور گمركي و آيين نامه اجرايي آن انجام مي پذيرد.
لازم به ذكر است ارزشهاي پايه صادراتي ،كه با هماهنگي سازمانهاي ذيربط و همچنين اتحاديه ها، انجمن ها، تشكل ها در كارگروه تعيين ارزش كالاهاي صادراتي مصوب شده است به منظور دستيابي و راهنمايي گمركات در پورتال گ.ج.ا.ا موجود مي باشد.

خداكرم اسكندري
سرپرست دفتربررسي و تعيين ارزش

كار در گمركات آستارا،بيله سوار و مهران 24 ساعته مي شود.

همزمان با افزايش تحركات گمرك ايران در عرصه بين الملل صورت مي گيرد
كار در گمركات آستارا،بيله سوار و مهران 24 ساعته مي شود.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران،با توجه به توافقات حاصل شده براي 24 ساعته شدن مرز بيله سوار ، در آينده اي نزديك مرز آستارا نيز براي تردد مسافران به صورت شبانه روزي فعال خواهد شد.
مديركل گمرك مرزي بندر آستارا با تشريح نتايج نهمين اجلاس كميسيون مشترك اقتصادي ايران و جمهوري آذربايجان گفت: علاوه بر 24 ساعته شدن كار در گمرك آستارا بزودي ساخت پل دوم تردد، در اين دروازه مرزي آغاز مي شود.

تسهيلات جديد گمرك خرمشهر براي صادركنندگان

براساس بسته حمايتي صادرات صورت گرفت تسهيلات جديد گمرك خرمشهر براي صادركنندگان گمرك خرمشهر به صادركنندگان براساس بسته حمايتي صادرات كه در راستاي سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي از سوي دكتر كرباسيان رئيس كل گمرك ايران به تازگي ابلاغ گرديده است ، تسهيلات جديدي ارائه مي كند.

زیر مجموعه ها

Skype

My status

ورود کاربران